Izdots jauns GAUDEAMUS CD - Sergeja Rahmaņinova "Visnakts Dievkalpojums".
2013-07-02 09:15:48

Sadarbībā ar mūzikas izdevniecību "UPE tuviem un tāliem" iznācis jauns RTU vīru kora "GAUDEAMUS" CD - SergejaRahmaņinova/ Sergei Rachmaninoff All-Night Vigil/ Всенощное Бдение/ Visnakts Dievkalpojums. Aleksandra Govorova pārlikums vīru korim. Tas jau ir pieejams "UPE tuviem un tāliem" tirdzniecibas vietās.

Pareizticīgo mūzika ar savu īpašo garīgo strāvojumu un Vārda un Mūzikas harmoniju gan Latvijā, gan citviet pasaulē vienmēr ir raisījusi klausītāju lielu interesi. To apliecina arī pilnās baznīcas un koncertzāles ikgadējās Krievzemes koru viesošanās reizēs, kā arī Rīgas Tehniskās universitātes vīru kora „Gaudeamus” pieredze, ar savu pirmo pareizticīgo mūzikas programmu viesojoties daudzviet Latvijā.

Vīru koris „Gaudeamus” ir pirmatskaņotājs Latvijā vienam no pasaules kora literatūras šedevriem – Sergeja Rahmaņinova 1915. gadā rakstītā opusa „Visnakts Dievkalpojums” vīru kora pārlikumam, kuru veicis Pēterburgas diriģents un komponists Aleksandrs Govorovs.

Pats Rahmaņinovs šo skaņdarbu vērtējis kā vienu no saviem izcilākajiem. Tam ir grūti nepiekrist. Lai gan skaņdarbs nav rakstīts liturģiskam lietojumam, tomēr kanonisko Lieldienu tekstu sintēze ar komponista plašo muzikālo vērienu, kā arī drūmais vēsturiskais konteksts (Pirmais pasaules karš, Pilsoņu karš) ir radījis patiesu mūzikas pieminekli, kas noteikti atstāj klausītājos un izpildītājos arī kādas garīgas virsvērtības izjūtu.

Projekta atbalstītāji: VKKF, RTU, biedrība GAUDEAMUS, Herwig Palfinger

Lasīt vairāk šeit

© Gaudeamus, 2004-2009 / izstrāde "DEEM", dizains "Mūsu darbnīca" IK