GAUDEAMUS dalība starptautiskā 23. Eiropas vīna dziesmu festivālā Ungārijā
2019-10-10 20:16:40

Rīgas Tehniskās universitātes vīru koris „GAUDEAMUS” ir uzaicināts piedalīties starptautiskā 23. Eiropas vīna dziesmu festivālā, kas norisināsies no 2019. gada 27. līdz 29.septembrim Ungārijas pilsētā Pēčā (Pecs). 

Pēčā, dienvid-Ungārijā, jau kopš 1993 gada tiek rīkoti Eiropas un Pasaules vīnu dziesmu svētki.  Festivāls ir ne tikai Eiropā, bet arī pasaulē unikāls ar to, ka tas ir vienīgais dziesmu festivāls kurš tiek rīkots tikai vīru koriem, ansambļiem un solistiem, pie tam, šim festivālim ir arī īpašs fokuss kurš ir cieši saistīts ar Vilanī reģionu un Ungāriju – vīns un  vīna kultūra.

Vīns un dziesmas ir ļoti cieši saistītas, ko var redzēt iepītu daudzu kultūru vēsturēs, un to mija ir bagātinājusi mūziku un folkloru.  Šo apzinot, kā arī saprotot nepieciešamību popularizēt un uzturēt vīru koru darbību, noveda pasaulē atpazītamo vīru kori „Bartók Béla Male Choir” līdz šī gadskārtējā festivāla dibināšanai, kā forumu kur pulcināt Eiropas un pasaules labākos vīru korus.

Festivāla ietvaros notiek lielkoncerts „Kodály Centre” koncertzālē, kur katrs vīru koris ne tikai uzstājās ar savu individuālo 15 minūšu programmu, bet arī apvienoti dzied kopkora programmu.  Katram korim festivāla laikā arī notiek atsevišķi koncerti vīnu pagrabos, brīvdabas estrādēs un reģionos Vilānī.  Svētku ietvaros kori, folkloras kopas un deju ansambļi arī koncertē vairākos kopējos āra koncertos, tai skaitā noslēguma koncertā Rātslaukumā.

         Līdztekus vīru koru dalībniekiem katru gadu tiek piesaistīta plaša mērķauditorija, kura ciena lielisku kora mūziku un labu vīnu, rada neaizmirstamu un unikālu festivāla sajūtu.

© Gaudeamus, 2004-2009 / izstrāde "DEEM", dizains "Mūsu darbnīca" IK