Vīru koris “Gaudeamus” atzīmēs 55. jubileju
2015-02-20 09:48:17

RTU vīru koris “Gaudeamus” gatavojas savas 55. jubilejas svinībām, ko š.g. 16. maijā, plkst. 17.00 ar divdaļīgu koncertu atzīmēs  „Lielajā Ģildē” Amatu ielā 6, Rīgā.
Pirmajā daļā kora mākslinieciskā vadītāja Ivara Cinkusa vadībā, piedaloties Nacionālo Bruņoto spēku orķestrim, skanēs Nika Gothama  vīru korim „Gaudeamus” un pūtēju orķestrim komponētais cikls ar Ērika Ādamsona dzeju „Sapņu pīpe”

Koncerta otrajā daļā pirmo reizi tiks atskaņots komponista Uģa Prauliņa tautas mūzikas cikls „Pagānu gadagrāmata”.

Vīru kora „Gaudeamus” radošai sadarbībai ar komponistu Uģi Prauliņu ir jau sena vēsture. 2004. gadā pēc kora pasūtinājuma tapa cikls „Venus et Amor”, kas arī tika ieskaņots laikmetīgās latviešu mūzikas albumā (CD) „Gothams, Prauliņš, Pūce”. Savukārt 2011. gadā kopīgā sadarbībā tapa Ziemassvētku programma. 

Kora 55. jubilejas sezonā savu ceļu pie klausītājiem rod komponista unikālā tautas mūzikas kolekcija – cikls „Pagānu gadagrāmata”, kas radīts un ieskaņots jau 1998. gadā, taču savu „dzīvo” atskaņojumu aranžējumā vīru korim, solistei, un instrumentālai grupai pirmo reizi piedzīvos tikai šajā pavasarī kora 55. jubilejas koncertā. 

„Pagānu gadagrāmata”  ir suģestējošs tautas mūzikas un tās atspulga mūsdienās sakausējums, vienota un aizraujoša svīta. Cikls veidots nosacītās 5 daļās -  Atkusnis, Pavasaris, Vasara, Rudens un Ziema, kurās vīru kora un solistes atskaņotās dziesmas saistītas ar konkrētu gada laiku ritu. 

Autors par cikla iecerējumu saka: "Tās ir gadalaiku nomaiņas ārpus pilsētas - tur, kur mēs parasti vairs neesam - pie upes, kas tek dienu un nakti, pie jūras, kas dzīvo savu dzīvi neatkarīgi no mums, pļavās, kuras zied savvaļā ar saviem putniem, un mežos, kuros slēpjas zvēri. Šīs dziesmas ir domātas pilsētas cilvēka iekšējam "ES" kā vesela gada retrospekcija - tur, kur parasti mēs neesam".

Koncerta dalībnieki:

RTU vīru koris GAUDEAMUS
Nacionālo Bruņoto spēku orķestris
Andris Sējāns - taustiņi
Reinis Sējāns – perkusijas
Andris Grunte – bass
Ilze Grunte – ģitāras
Māris Muktupāvels – dūdas, stabules
Latvīte Cirse - kokles
Samanta Tīna, Asnate Rancāne – balss
skaņa – Andris Ūze
gaismas – Egils Kupčs
režisors Uģis Brikmanis
koncerta mākslinieciskais vadītājs Ivars Cinkuss

Projektu atbalsta Rīgas domes IKSD, RTU, Rīgas tilti.

Biļetes Biļešu paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv

© Gaudeamus, 2004-2009 / izstrāde "DEEM", dizains "Mūsu darbnīca" IK