Vīru koris GAUDEAMUS svinēs 50. dzimšanas dienu
2010-03-12 23:06:40

RTU vīru koris Gaudeamus gatavojas savas nozīmīgās jubilejas svinībām, ko 6. martā ar divdaļīgu koncertu atzīmēs LU aulā.
Pirmajā daļā kora mākslinieciskā vadītāja Ivara Cinkusa vadībā skanēs divi vokāli simfoniski skaņdarbi – Johanesa BrāmsaRapsodija altam un vīru korim ar neaizmirstamo solisti Ievu Paršu, kā arī Jāņa Lūsēna Magnificat ar pārsteidzošo soprānu Gintu Siliņu. Kopā ar Gaudeamus muzicēs kora „vārda brālis” Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas simfoniskais orķestris Gaudeamus.
Koncerta otrajā daļā kora Goda diriģenta Edgara Račevska vadībā tiks atskaņots pērnā gada simtgadnieka Jāņa Dreimaņa dzīvelīgais cikls Nīcas kāzas. Kā jautrs pārsteigums sev un klausītājiem, koncerta noslēgumā būs kora talantu parāde, kurā piedalīsies arī kora draugi – Nacionālā teātra aktieri, komponisti Uģis Prauliņš, Niks Gothams un Juris Kulakovs.Kora Gaudeamusdibinātājs un mākslinieciskais vadītājs 37 gadu garumā bija Maestro Edgars Račevskis. Kopš 1996. gada kori vada Ivars Cinkuss. Savas darbības laikā Gaudeamus ir koncertējis četru kontinentu vairāk kā trīsdesmit valstīs ieskaitot Austrāliju, Ķīnu, Dienvidāfriku un ASV.

© Gaudeamus, 2004-2009 / izstrāde "DEEM", dizains "Mūsu darbnīca" IK