I.Cinkuss: «Gaudeamus» ir spēks
2010-03-12 23:13:43

«Gaudeamus ir spēks, un būtībā arī ļoti spēcīga korporatīvā brālība, »RTU vīru kora «Gaudeamus» 50. jubilejas svinībās atzina kora mākslinieciskais vadītājs Ivars Cinkuss, piebilstot, ka 50 gadi – tāds nieks vien ir pasaules koru kustībā, koris ir gatavs jauniem izaicinājumiem un nākamajiem 50 gadiem.

Jau ziņots, ka RTU vīru kora «Gaudeamus» 50.jubilejas koncerts notika sestdien, 6.martā. To noklausīties un sveikt kori bija ieradušies ap 500 kora draugu un kora mūzikas cienītāju.

Sižeti par kora jubileju izveidoti LTV1 raidījumā «Labrīt, Latvija!» un «Panorāma». Publikācija – laikrakstā «5 min» (5.03.2010.) un «Diena» (25.02.2010.).
Kā pastāstīja Edgars Račevskis, koris kopš tā dibināšanas nav izlaidis nevienus Dziesmu svētkus. Vecākais kora dalībnieks Arvīds Kanbergs korī «Gaudeamus» dzied kopš tā dibināšanas – jau 50 gadus.
Taču kora jubilejas koncertā kora rindās dziedāja arī daudzi jaunieši. Kā atzīst kora dziedātājs, jurists Jānis Sīlis, kurš pats «Gaudeamus» dzied jau piecus gadus: «Arvien vairāk jauni cilvēki saprot tās vērtības, kas tiek zaudētas, ienākot tehnoloģijām, internetam, datoram. Jauni cilvēki sāk atskārst, ka mūzika un kultūra ir tas, kas baro dvēseli.»
«Gaudeamus» jubilejas koncertā kora mākslinieciskā vadītāja Ivara Cinkusa un Goda diriģenta Edgara Račevska vadībā skanēja gan nopietna garīgā mūzika, gan notika Talantu parāde un tika atsakņoti Jāņa Dreimaņa cikla «Nīcas kāzas» skaņdarbi. Kopā ar «Gaudeamus» muzicēja kora vārda brālis Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas simfoniskais orķestris «Gaudeamus Orchestra». Koncertā piedalījās arī kora draugi – komponisti Uģis Prauliņš, Niks Gothams, Juris Kulakovs, kuriem «Gaudeamus», turot rūpi par jaunas latviešu vīru koru mūzikas rašanos, pēdējo gadu laikā ir pasūtinājis jaunus skaņdarbus.
Koncerta noslēgumā saviļņojoši izskanēja vīru koru neoficiālā himna - Valtera Kaminska dziesma «Mūžu mūžos būs dziesma», kuru koris izpildīja kopā ar vecbiedriem.
Kora «Gaudeamus» dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs 37 gadu garumā bija Maestro Edgars Račevskis. Kopš 1996. gada kori vada Ivars Cinkuss. Savas darbības laikā Gaudeamus ir koncertējis četru kontinentu vairāk nekā trīsdesmit valstīs ieskaitot Austrāliju, Ķīnu, Dienvidāfriku un ASV.
RTU Informācijas centrs
8.03.2010.

© Gaudeamus, 2004-2009 / izstrāde "DEEM", dizains "Mūsu darbnīca" IK