Gaudeamus koncertē ar Vašingtonas Universitātes koncertkori
2010-04-09 13:50:13


Pirmdien, 22. martā plkst. 19:00 Rīgā Sv. Pestītāja (Anglikāņu) baznīcā koncertēja Vašingtonas universitātes (VU) koncertkoris no Sietlas, ASV.
VU jauktais koris neapšaubāmi ir ierindojams starp labākajiem universitāšu koriem ASV. Šī gada martā koris savu diriģentu Džizeles Uaiersas (Wyers) un Džefrija Bēra (Boers) vadībā ar koncertiem apceļo Somiju, Igauniju un Latviju.
Rīgas apmeklējuma laikā kori un diriģentus uz Rīgas pili viesos ir aicinājis arī Valsts prezidents Valdis Zatlers ar kundzi Lilitu, ar kuriem korim un diriģentiem izveidojušās labas attiecības laikā, kad prezidents ar kundzi viesojās VU.
Kora interese par Baltijas reģionu un tā mūziku nav nejauša, jo VU ir viena no retajām augstskolām Savienotajās valstīs, kur var izglītoties Baltu kultūrā un valodās, kā arī universitāte glabā lielāko Baltijas kora mūzikas krātuvi Amerikā, kuras kurators ir tieši Džefrijs Bērs.
Koncerta programmā skanēja  Veljo Tormis, Andrejs Jurjāns, Valts Pūce, Juris Kulakovs, Eric Barnum, Stephen Foster, Elizabeth Alexander, Giselle Wyers, kā arī Heinrich Schütz, John Tavener un Sergei Rahmaņinov.
Koncertā ar īpašu programmu piedalījās arī RTU vīru koris „Gaudeamus” Ivara Cinkusa vadībā, kurš nule kā ar plašu koncertu atzīmēja savu piecdesmito dzimšanas dienu.
Ieeja bez maksas.

© Gaudeamus, 2004-2009 / izstrāde "DEEM", dizains "Mūsu darbnīca" IK