Vīru koris „Gaudeamus” ar panākumiem koncertē Austrijā, 19.-28.06.2010
2010-08-24 23:12:02

RTU vīru koris „Gaudeamus” diriģenta Ivara Cinkusa vadībā kora piecdesmito jubilejas sezonu noslēdza ar pieciem koncertiem Austrijā.
Koris koncertēja Lincā Sv. Floriana klosterī, kas cita starpā ir arī slavenā austrieša Antona Bruknera izglītības un ilggadīgā darba vieta. Pēc tam koris viesojās Grācā, bet tieši pēc Jāņiem piedalījās vēsturiskās Vīnes Vīru dziedāšanas asociācijas (Wiener Männergesang-Verein) rīkotajā festivālā uz kuru bija izraudzīti un aicināti vien seši kori no piecām Eiropas valstīm. Festivāla ietvaros Gaudeamus ar izciliem panākumiem koncertēja slavenajā Haidna zālē Esterhazi pilī Aizenštatē (Eisenstatd), kā arī pasaulslavenajā Vīnes Musikverein koncertzālē, kas ir arī mājvieta lieliskajiem Vīnes Filharmoniķiem. Kora sniegums koncertos tika novērtēts ļoti augstu un izjustā muzicēšanas maniere izpelnījās nedalītas klausītāju ovācijas, ko īpaši patīkami bija izjust Musikverein zālē, kur Vīnes publika ir radusi baudīt tikai visaugstākās raudzes mūziku.
Kora programmā bija mūsdienu latviešu komponistu Riharda Dubras, Andreja Selicka un Edgara Račevska garīgā mūzika, krievu Pareizticīgās baznīcas himnas ieskaitot fragmentus no Sergeja Rahmaņinova Vesperēm, kā arī Antona Bruknera mūzika.

FOTOGALERIJA

© Gaudeamus, 2004-2009 / izstrāde "DEEM", dizains "Mūsu darbnīca" IK