GAUDEAMUS dejas izrādē "No zobena saule lēca"
2010-11-30 19:35:08

Paplašinot dejas izrādes „No zobena saule lēca” formu un stāstu, izrādes veidotāji piesaistījuši  dalībniekus ne tikai dejā, bet arī mūzikā. Izrādes producents Edžus Arums stāsta: „Apaudzējot izrādes vēstījumu ar jauniem stāstiem, rituāliem un dejām, sapratām, ka jāpilnveido arī muzikālā puse. Tāpēc uzrunājām Ilzi Grunti kā muzikālās daļas vadītāju, kura piemeklēs jaunas dziesmas un aranžēs mūziku bungu un dūdu grupai „Auļi””.
Ivars Cinkus izrādē „No zobena saule lēca” piedalīsies kā solists, lai nodrošinātu vīru balss spēku dziesmu izpildījumos. Izrādē piedalīsies arī RTU vīru koris GAUDEAMUS.
Dejas izrādes veidotāji Agris Daņiļevičs un Uģis Brikmanis ir pārliecināti, ka jaunie dalībnieki pilnveidos un ar savu pieredzi bagātinās uzvedumu. Gan Ilze Grunte, gan Ivars Cinkuss ir ilgstoši darbojušies arī etnogrāfijas un folkloras jomā, tādejādi ar savām zināšanām palīdzēs uzvedumam kļūt vēl autentiskākam, patiesākam.

Dejas izrāde „No zobena saule lēca” top kā veltījums Latvijas Republikas dibināšanas gadadienai un tiks uzvesta Ķīpsalas hallē no 18. līdz 20. novembrim.
Izrāde būs unikāla ne tikai vērienīgā dalībnieku skaita (aptuveni 900 dejotāji un mūziķi), bet arī vēstījuma un formas dēļ. Tajā mītisks stāsts par seno baltu dzīvi tiks atspoguļots ne tikai dejā, bet arī rituālā, mūzikā, scenogrāfijas simbolos. Izrādes veidotāji par savu misiju izvirzījuši radīt būtisku kultūras vērtību, kas atspoguļotu tautas zināšanu bagātību un dzīves gudrību. Izrāde plānota kā himna ikvienam latvietim.

Izrāde ir stāsts par seno Baltu dzīvi vairākus gadu simtus atpakaļ – tā ļauj ieskatīties mūsu tautas vēsturē, spēcīgajās tradīcijās un zināšanās, kas ļāvušas pārvarēt dažādas eksistenciāls cīņas. Laiku, kad cīņa par izdzīvošanu, kara mākslas apguve un nodošana nākamajām paaudzēm, bija neatņemama dzīves sastāvdaļa. Izrāde ir stāsts par cilvēka likteni – spēju to pieņemt. Tā mēģina izprast un atspoguļot cilvēka iekšējās sajūtas un izpausmes kara priekšnojautās un realitātē. Stāsts ir ne par tiem, kas karo, bet par tiem, kas kādu pavada karā, par tiem, kas dzīvo blakus, par tiem, kas gaida pārnākam no kara, un par tiem, kas nesagaida.

Izrādi veido pieredzējusi radošā komandā – režisors Uģis Brikmanis, horeogrāfs Agris Daņiļevičs, bungu un dūdu mūzikas grupa “Auļi”.

Vokālie solisti: Zane Šmite, Kristīne Ādmine, Liene Brence, Leanne Barbo, Sandra Budeviča un Ivars Cinkuss.RTU vīru koris "Gaudeamus"

Biļetes var iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv no 27. jūlija. Biļešu cenas no Ls 4,50.  Informācija par biļešu rezervēšanu, grupu atlaidēm un pieteikumiem pa tālr.: 26592508 vai e-pastu: biletes@nozobena.lv.

IZRĀDES VIDEO REKLĀMA

Papildu informācija:
Edžus Arums
Izrādes producents
E-pasts: edzus@nozobena.lv
Mob. tālr.: +371 29189998
www.nozobena.lv

© Gaudeamus, 2004-2009 / izstrāde "DEEM", dizains "Mūsu darbnīca" IK