Pasākumi 2010. gadā.
2013-03-03 16:48:19

6.03. RTU vīru kora „GAUDEAMUS” 50. jubilejas koncerts Latvijas universitātes Lielajā aulā.

RTU vīru koris Gaudeamus  savu nozīmīgo jubileju ar divdaļīgu koncertu atzīmēja LU aulā.

Pirmajā daļā kora mākslinieciskā vadītāja Ivara Cinkusa vadībā skanēja divi vokāli simfoniski skaņdarbi – Johanesa BrāmsaRapsodija altam un vīru korim ar neaizmirstamo solisti Ievu Paršu, kā arī Jāņa Lūsēna Magnificat ar pārsteidzošo soprānu Gintu Siliņu. Kopā ar Gaudeamus muzicēja Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas simfoniskais orķestris . 

Koncerta otrajā daļā kora Goda diriģenta Edgara Račevska vadībā tika atskaņots pērnā gada simtgadnieka Jāņa Dreimaņa dzīvelīgais cikls Nīcas kāzas. Kā jautrs pārsteigums sev un klausītājiem, koncerta noslēgumā notika kora talantu parāde, kurā piedalījās arī kora draugi – Nacionālā teātra aktieri, komponisti Uģis Prauliņš, Niks Gothams un Juris Kulakovs

22.03. Koncerts kopā ar Vašingtonas universitātes kori (ASV) Anglikāņu baznīcā.

Aprīlis - Dalība Rīgas koru mēneša noslēguma koncertā koncertzālē „AveSol”

8.05. Rīgas vīru koru koncerts „Mīlestībā viļņo krūts” KC Ziemeļblāzma.

22.05. Koncerts Piņķu Jāņa evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

Piņķu Jāņa evaņģēliski luteriskajā baznīcā ar pilnu solokoncertu uzstājās RTU vīru koris „Gaudeamus” sava diriģenta Ivara Cinkusa vadībā. Koncerts bija daļa no koncertu cikla „ Mūzika Piņķu baznīcā”. „Gaudeamus” atskaņoja vairākus mūsdienu latviešu garīgos opusus, ko pēdējos gados korim pirmatskaņot ir uzticējuši komponisti Rihards Dubra, Andrejs Selickis un Edgars Račevskis. Īpaši izceļams ir A. Selicka skaņdarbs Nunc Dimitis, kas savu pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos tieši Piņķos. Koncerta otrajā pusē koris pievērsās  krievu Pareizticīgo mūzikai atskaņojot gan fragmentus no monumentālajām Sergeja Rahmaņinova Vesperēm, gan arī Dmitrija Bortņanska un Alekseja Ļvova himnas. Koncerta noslēgumā izskanēja arī vairākas latviešu klasikas pērles, starp kurām bija arī šī gada jubilāra Emīla Dārziņa brīnišķīgie sacerējumi vīru korim.

5.06. Dalība Kurzemes Dziesmu svētkos Dobelē.

18.-28.06. Dalība Vīnes vīru dziedāšanas biedrības koru festivālā Austrijā.

18.09. Labdarības uzstāšanās Nedzirdīgo savienības pasākumā Dzintaru koncertzālē.

16.10. Koncerts Valmieras Kultūras centrā.

23.10. Koncerts Baltijas un Ziemeļvalstu diriģentu forumā RTU.

18., 19., 20.11. Dalība Dejas izrādē „No zobena saule lēca” Ķīpsalas izstāžu centrā.

21.12. Adventa koncerts „Dāvanas Nākšanai un Laikam” Anglikāņu baznīcā.

Adventa koncertā skanēja Uģa Prauliņa oriģināldziesmas un apdares, kas apcer Nākšanas – Adventa, ziemas un dvēseļu mijiedarbības īpašās krāsas caur Ojāra Vācieša, Leona Brieža, Valdas Moras, Kaspara Dimitera, Aigara Graubas un Tomas Kempiona (Campion) dzejas prizmu. Divdesmit gadu laikā tapušo dziesmu pārlikumus vīru korim koncertā pirmatskaņoja RTU vīru koris „Gaudeamus”, solistes Zane Šmite un Lorija Vuda, ģitāras virtuoze Ilze Grunte, tāpat arī dziedāja un pavadījumus pie taustiņinstrumentiem atskaņoja diriģents Ivars Cinkuss un autors Uģis Prauliņš.

© Gaudeamus, 2004-2009 / izstrāde "DEEM", dizains "Mūsu darbnīca" IK