Sieviešu koris "Aija" ielūdz uz dzimšanas dienas koncertu
2014-03-21 09:26:45

Sestdien, 15.martā, pulksten 15 Liepājas Latviešu biedrības namā sieviešu koris "Aija" diriģente Gunta Vite, kormeistare Antra Berga ielūdz uz koncertu "Balts ir akāciju palags".

Kā informē Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra projektu vadītāja Aija Eizengrauda, ik gadu Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra sieviešu koris "Aija" sev un saviem klausītājiem kā dāvanu dzimšanas dienā sniedz tematisku koncertu.

Kora repertuārā vienmēr nozīmīga vieta ir bijusi latviešu komponistu skaņdarbiem, tāpēc koncerta pirmā daļa veidota kā mazs ieskats Latvijas komponistu Ērika Ešenvalda, Maijas Einfeldes, Leona Mauliņa un Emīla Melngaiļa daiļradē, bet koncerta otrajā daļā īpaši akcentētas būs Imanta Kalniņa dziesmas. Klausītāju sirdis priecēs  tautā iemīļotas Imanta Kalniņa dziesmas no oratorijas "Dzejnieks un nāra", izrādēm "Mīla, džezs un velns", "Lilioms" u.c.

Klausītājiem būs arī iespēja novērtēt kora dalībnieces Agitas Dobeles korim aranžēto I.Kalniņa dziesmu "Dūdieviņš", diriģentes Guntas Vites aranžēto "Betas dziesmiņu", kā arī Liepājas mūziķu Jēkaba Ozoliņa un Andra Lekstuta aranžētās Imanta Kalniņa dziesmas koriem.

Kā īpašais viesis koncertā piedalīsies arī dziesminiece Austra Pumpure. Vārdi "Imants Kalniņš" un "Austra Pumpure" daudziem ir nešķirami jēdzieni. Jau kopš 1975. gada Austra Pumpure ar savām Imanta Kalniņa dziesmu programmām simtiem koncertos viesojusies Rīgā un daudzās citās Latvijas vietās. Toreiz A.Pumpures repertuārā lielākoties bija dziesmas no Liepājas teātra izrādēm, kurās viņa kopā ar Imantu Kalniņu tās spēlējusi. Īpaši jāuzsver, ka, dzīvodams un strādādams Liepājā, I. Kalniņs daudzu dziesmu notis rakstīja tieši A.Pumpurei. Tādējādi nereti viņa bija dziesmu pirmvariantu sākotnējā saņēmēja, kļūstot par to pirmo izpildītāju.

Savu muzikālo sveicienu koncerta klausītājiem sagatavojuši arī Latvijas vadošā vīru kora "Gaudeamus" (Rīga) dalībnieki mākslinieciskā vadītāja Ivara Cinkusa vadībā. Abus korus saista ilga draudzība, tāpēc ik gadu tiek rīkots kāds kopīgs koncerts.

Koru muzikālo skanējumu bagātinās mūziķi Anita Barlote (flauta), Līga Elere (klavieres), Raitis Eleris (kontrabass) un Māris Zīlmanis (sitamie instrumenti). Koncertu vadīs Uldis Stelmakers.

Ieejas maksa koncertā 1,42 eiro. Biļetes var iegādāties Liepājas Latviešu biedrības nama, Liepājas Olimpiskā centra, t/c "Ostmala" un Liepājas teātra kasēs, "Biļešu paradīze" kasēs visā Latvijā un http://www.bilesuparadize.lv/  kā arī stundu pirms koncerta sarīkojuma norises vietā.

FOTO GALERIJA

© Gaudeamus, 2004-2009 / izstrāde "DEEM", dizains "Mūsu darbnīca" IK