Piedāvājums paplašināt tenoru rindas
2014-04-29 16:41:48

Tās Augstās Balsis!

Piedāvājums paplašināt tenoru rindas

Laikraksts Latvietis Nr. 303, 2014. g. 3. apr.

Artūrs Spiedziņš -

Ņemts no Latvijas Republikas Kultūras ministrijas mājas lapas: Preses relīze visiem latviešu koriem, to diriģentiem un vīriem.

Raksta Kultūras ministrijas pārstāvs Artūrs Spiedziņš: Pagājušā gada Dziesmu svētki atkal spilgti atgādināja, cik liela un nopietna problēma ir vīru augsto balss trūkums mūsu koros. Visvairāk tas attiecas uz 1. tenoriem, un to visspilgtāk izjūt vīru koros. Basi un baritoni stāv uz katra stūra, bet tenoru nav. Ciešā sadarbībā ar Latvijas Koru Diriģentu Savienību, un Latvijas Veselības ministriju, mēs sniedzam rūpīgi izstrādātu atrisinājumu šai problēmai, cerībā, ka to varēs manāmi un apmierinoši atrisināt.

Aicinām Latvijas vīriem iegriezties norādītās slimnīcās, lai veiktu speciālu operāciju, kura pārvērš zemu vīrieša balsi par augstu. Bija laiki, kad operāciju lietoja salīdzinoši bieži, dažādiem nolūkiem, bet laiku gaitā tā pazuda no populārās medicīnas proceduru sarakstiem. Tagad mēs to atkal ceļam gaisā! Operācija, kuras medicīniskais nosaukums ir Vokalus tembralus manipulus, ir neatgriežama modifikācija, kura ilgst vienu stundu, un prasa apmēram nedēļu, lai pilnībā atkoptos. Pēc tam vīrietis var droši stāties 1. tenoru ierindās un bezrūpīgi trāpīt par visaugstākajiem toņiem. Mēs esam pārliecināti, ka ja pietiekami daudz vīriešu atsaucas uz šo piedāvājumu, augsto balss trūkums Latvijas koros būs dzēsts! Īpašu sajūsmu ir izteikuši vīru koru diriģenti, kuriem šis ir bijis sāpīgs jautājums jau gadiem ilgi. Pazīstamais Rīgas vīru kora Gaudeamus dirigents Ivars Cinkuss sajūsmā saka: „Nu tad beidzot! Ir neviltots prieks, ka šis jautājums būs atrisināts! Atliek tagad iet tikai uz priekšu un uz augšu!“

Lai sniegtu vilinājumu vīriem veikt šo operāciju, Latvijas valdība ir paredzējusi pēc operācijas izmaksāt katram vīram speciālu 2000 Eiro Uzupurēšanos Prēmiju, kā arī pasniegt beztermiņa pasi, ar kuru pa brīvu varēs braukt visos Latvijas publiskajos transportos, tādejādi arī veicinot nokļūšanu uz mēģinājumiem. Būs arī ierāmējams Pateicības raksts Varoņu tenoriem, no Saiemas.

Zinam, ka 1. tenoru trūkumu izjūt arī trimdas kori, tātad, līdzīgi balsošanas iecirkņiem, Latvijas valdība piedāvās arī operācijas iecirkņus lielākajos trimdas latviešu centros.

Latviešu kori ir viens no mūsu tautas izcilākajām vērtībām, un viss, ko daram, lai uzturētu un celtu šo vērtību, ir mūsu nopietnais pienākums!

Pirmās operācijas sniegs Rīgas Stradiņu slimnīcā, sākot ar šī gada 1. aprīli. Kultūras ministrija cer uz lielu atsaucību! Latvju vīri, –atsaucaties! Ir labi būt 1. tenoram! Jums vīru korī visbiežāk sanāk dziedāt meldiju!

Patiesā cieņā,

Artūrs Spiedziņš, 

pašreizējais 2. bass,
bet drīzumā 1. varoņa tenors.

2014. g. 1. aprīlī

© Gaudeamus, 2004-2009 / izstrāde "DEEM", dizains "Mūsu darbnīca" IK