RTU vīru koris GAUDEAMUS dalība 8. Pasaules koru olimpiādē Rīgā 2014. gadā
2014-08-22 15:08:18

RTU vīru koris GAUDEAMUS ir oficiāli reģistrēts dalībai 8. Pasaules koru olimpiādē Rīgā 2014. gadā.

REĢISTRĀCIJAS SERTIFIKĀTS

GAUDEAMUS PASTKARTE

INFORMĀCIJA PAR 8. PASAULES KORU OLIMPIĀDI

PASĀKUMU KALENDĀRS

DETALIZĒTS PASĀKUMU UN KONKURSU KALENDĀRS

PKO DALĪBNIEKI   PKO DALĪBNIEKU INTERAKTIVĀ KARTE

PASĀKUMU NORISES VIETAS

PKO koncertu saraksts un biļešu iegāde ŠEIT

Pasaules koru olimpiādes 2014 oficiālā dziesma

Iepazīstieties elektroniski ar pilno Pasaules koru olimpiādes programmu - buklets

Pasaules koru olimpiādē Rīgā notiks Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas ietvaros no 9. līdz 19. jūlijam un tajā piedalīsies 20 000 dalībnieki. Desmit dienu laikā plānota sacensība 29 kategorijās labākajās Rīgas koncertzālēs un parkos, meistarklases un semināri, sadziedāšanās Arēna Rīga, lielkoncerts Mežaparka Lielajā estrādē, sadraudzības koncerti, dalībnieku gājiens un citi.

Pasaules koru olimpiādes ideja ir caur dziesmu veicināt izpratni un mieru starp tautām, vienot cilvēkus no visas pasaules draudzīgā sacensībā. Rīga 2014. gada jūlijā uzņems ap 20 000 dziedātāju no visas pasaules. Pasākumi notiks lielākajās Rīgas koncertzālēs un pasākumu norises vietās. Pilsētu ar koru dziesmām pieskandinās kori no visas pasaules.

Pasaules koru olimpiādes laikā notiks arī lielkoncerti, dalībnieku gājiens, meistarklases vadīs pasaulslavenās vokālās grupas „The Real Group” no Zviedrijas un „The King’s Singers” no Lielbritānijas. Par olimpiādes īpašo viesi piekritis būt ASV komponists Mortens Lauridsens (Morten Lauridsen).

Nodibinājums „Rīga 2014” aicina Latvijas korus pieteikties Pasaules koru olimpiādes koncertam Mežaparka Lielajā estrādē, kas plānots 13. jūlijā.

Tajā piedalīsies kori no visas pasaules. Koncertā latviešu kormūzikas klasika ievadīs krāšņu ceļojumu ar raksturīgiem mūzikas ritmiem un dziesmām no Āzijas, Austrālijas, Āfrikas, Dienvidamerikas, Ziemeļamerikas, dažādām Eiropas valstīm piesakot dalībniekus no visām pasaules malām. Īpaši tiks izcelti arī pārējo Baltijas valstu mūzika.

“Šāds koncerts, kurā piedalās dziedātāji no visas pasaules un izpilda vienotu repertuāru, Pasaules koru olimpiādes ietvaros notiks pirmo reizi.

Tā arī būs lieliska iespēja dziedātājus no dažādām pasaules valstīm iepazīstināt ar Vispārējo latviešu Dziesmu svētku tradīciju, atskaņojot mūsu kormūzikas klasiku”, informē koncerta idejas autors un Pasaules koru olimpiādes Rīgā mākslinieciskais vadītājs Romāns Vanags.

Koncerta pirmajā daļā kori no Latvijas izpildīs skaņdarbus no Dziesmu svētku repertuāra: “Gaismas pils” (J. Vītols, Auseklis), “Manai Dzimtenei” (R. Pauls, J. Peters), latviešu tautasdziesmu  E. Melngaiļa apdarē “Jāņuvakars”, “Mūžu mūžos būs dziesma” (V. Kaminskis, I. Ziedonis), latviešu t.dz. Oļģerta Grāvīša apdarē „Rozēm kaisu istabiņu”, “Mēness starus stīgo” (E. Dārziņš, Aspazija), latviešu t. dz. Uģa Prauliņa apdarē „Visi ceļi guniem pilni”, latviešu tautasdziesmu Alfrēda Kalniņa apdarē "Dziedot dzimu, dziedot augu”. Šis repertuārs būs jāapgūst arī tiem ārvalstu koriem, kas izteikuši vēlēšanos koncertā dziedāt pilnu programmu.

Igaunija koncertā būs pārstāvēta ar skaņdarbu „Muisamaa on minu arm” (Gustavs Ernesaks, Lidija Koidula), savukārt, Lietuva - „Kur giria žaliuoja” (Juoza Gudavičius, Jonass Vanagaitis).

Koncerta noslēgumā pasaules koru kopkoris izpildīs Mārtiņa Brauna „Saule, Pērkons, Daugava” ar Raiņa vārdiem, Džuzepes Verdi „Vergu kori” ("Lido doma zelta spārniem") no operas „Nabuko”, „The Land of Hope and Glory” (Edvards Elgārs, Artūrs Kristofers Bensons), amerikāņu tradicionālo dziesmu „Oh, Happy Day!”, Pasaules koru olimpiādes oficiālo dziesmu „My Song” (Ēriks Ešenvalds, Rabindranats Tagore) un latviešu tautasdziesmu Jurjānu Andreja apdarē „Pūt, vējiņi”.

Vairāk informācijas par Pasaules koru olimpiādi Rīgā www.singriga.lv

© Gaudeamus, 2004-2009 / izstrāde "DEEM", dizains "Mūsu darbnīca" IK