Ivars Cinkuss: Pašu mājās uzstāties ir visgrūtāk
2014-08-22 15:09:20

Ivars Cinkuss: Pašu mājās uzstāties ir visgrūtāk/Intervija LTV1 11-07-2014

"Pašu mājās uzstāties ir visgrūtāk," tā pirms gaidāmā starta 12.jūlijā Pasaules koru olimpiādes čempionu kategorijā saka Rīgas Tehniskās universitātes vīru kora "Gaudeamus" mākslinieciskais vadītājs un diriģents Ivars Cinkuss.

Vīru koris "Gaudeamus" jau ir piedalījies Pasaules koru olimpiādē Ķīnā. Ivars Cinkuss norāda - Rīgā ir gan vairāk dalībnieku, gan lielāka atbildība: "Ķīnā tu aizbrauc, esi svešā vietā starp svešiem ļaudīm. Izdari labāko - kā ir, tā ir. Bet šeit skatās pašu acis un tas uzliek dubultatbildību."

Pasaules koru olimpiādes čempionu kategorijā kori dzied repertuāru, kura kritērijus definējuši konkursa rīkotāji. "No latviešu mūzikas mums būs Andrejs Selickis, viens no retajiem Latvijas pareizticīgajiem komponistiem. Būs viena no grūtākajām, ja ne pati grūtākā Jāzepa Vītola vīru kora dziesma "Dzīvīte", būs viena skaista, romantiska Franča Šūberta rozīnīte, kā arī viena skotu tautasdziesma, kas vairāk vērsta uz publiku un labu sajūtu," stāsta Cinkuss.

Diriģents norāda - pēc intensīva treniņu perioda koris ir pārliecības pilns un gatavs startam: "Mēs esam pārliecināti, bez tā jau nav ko darīt nevienā sacensībā. Gatavojamies, esam pavadījuši intensīvu treniņu periodu - mērķtiecīgi, plānveidīgi. Cerams, ka rīt tas vainagosies ar labu muzikālo pārdzīvojumu, kas ir galvenais, kas ir pāri visam."

Ivars Cinkuss teic, ka pēc Dziesmu svētkiem un koru kariem pagājušajā gadā Pasaules koru olimpiāde korim "Gaudeamus" ir nākamais nozīmīgais konkurss. "Bet nu jau tas ir pasaules mērogā. Protams, tas ir sasprindzinājums, izaicinājums, prieks salīdzināties," saka Ivars Cinkuss.

© Gaudeamus, 2004-2009 / izstrāde "DEEM", dizains "Mūsu darbnīca" IK