Liepājas Mūzikas vidusskolas meiteņu koris un 'Gaudeamus' vīri uzvar koru olimpiādē
2014-08-22 15:11:41

E.Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas meiteņu koris diriģenta Andra Kontauta vadībā svētdien kļuvis par Pasaules koru olimpiādes čempionu viendabīgo jauniešu koru kategorijā.

Pasaules koru olimpiādes čempiona titulu vīru koru kategorijā ieguvis arī – RTU Vīru koris "Gaudeamus" Ivara Cinkusa vadībā.

Jau ziņots, ka emocionālā apbalvošanas ceremonijā Arēnā Rīga sestdien, 12.jūlijā, paziņoti pirmie Pasaules koru olimpiādes uzvarētāji astoņās čempionu konkursa kategorijās. Latvijas kori čempionu konkursā izcīnījuši trīs zelta un desmit sudraba medaļas, kā arī piecus zelta un piecus sudraba diplomus atklātajā konkursā.

Pasaules koru olimpiāde ir lielākais pasaules koru mūzikas festivāls, kas no 9. līdz 19. jūlijam Rīgā pulcē piecu kontinentu 73 valstu 460 koru 27 000 dalībniekus. Tās mērķis ir apvienot korus draudzīgā sacensībā un apliecināt kopā dziedāšanas nozīmīgumu.

Desmit dienu laikā Rīgas koncertzālēs un parkos norisinās konkursi 29 kategorijās, meistarklases un semināri, īpašie koncerti un koru draudzības koncerti, dalībnieku gājiens un daudzi citi pasākumi. Pasaules koru olimpiādes tiek rīkotas kopš 2000.gada un notiek reizi divos gados. Pasaules koru olimpiādi Rīgā rīko nodibinājums "Rīga 2014" sadarbībā ar Vācijas kultūras organizāciju "Interkultur".

© Gaudeamus, 2004-2009 / izstrāde "DEEM", dizains "Mūsu darbnīca" IK