RTU VĪRU KORIS «GAUDEAMUS» KĻŪST PAR PASAULES KORU OLIMPIĀDES ČEMPIONU
2014-08-28 16:47:38

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) vīru koris «Gaudeamus» diriģenta Ivara Cinkus vadībā triumfējis Pasaules koru olimpiādē, vīru koru kategorijā izcīnot čempiona titulu. «Es tiešām lepojos ar saviem vīriem,» saka I. Cinkus, gan vienlaikus norādot, ka viņam personīgi mākslā nav svarīga sacensība, tomēr prieks par izcīnīto uzvaru ir liels.

«Mēs uzvedāmies kā mazi bērni — visi koristi, kas bija apbalvošanās ceremonijā, kliedza un spiedza,» diriģents atceras saviļņojošo mirkli, kad tika paziņoti konkursa rezultāti un «Gaudeamus» uzzināja, ka ir izcīnījuši 1. vietu un mākslinieces Olgas Šilovas veidoto Lielo balvu. Gatavošanās olimpiādei korim devusi lielu māksliniecisku izaugsmi, tāpēc patlaban «koris ir ļoti labā formā, un tas ir reālais ieguvums,» saka diriģents, «jo būtiskākais ir darba moments, kas amatieriem ilgtermiņā dod vislielāko vērtību».

Pasaules koru olimpiādē «Gaudeamus» dziedāja repertuāru, kura kritērijus bija noteikuši konkursa rīkotāji. Kora izpildījumā skanēja Latvijas komponista Andreja Selicka kompozīcija, Jāzepa Vītola dziesma «Dzīvīte», kas tiek uzskatīta par vienu no grūtākajām vīru koru repertuārā, kā arī romantiska Franča Šūberta dziesma un skotu tautasdziesma.

Kaut arī ir teiciens, ka, mājās uzstājoties, pat sienas palīdz, I. Cinkus tomēr teic — mājās dziedāt ir visgrūtāk, jo skatās kritiskas acis — kolēģi, draugi un arī nedraugi: «Draugi meklē skaistumu, nedraugi — kļūdas. Ir grūti turēties.» Tomēr «Gaudeamus» izdevies, tāpēc diriģents pauž milzīgu prieku par saviem dziedātājiem.  

Kopā ar «Gaudeamus» priecājas arī RTU kolektīvs. «Viņus vienmēr var atpazīt — eleganti, ar pārliecību un brašu stāju, ar smalki niansētu un vīrišķīgu dziedājumu, ar bezgala lielu uzticību un mīlestību diriģentam. Un tad arī rezultāti neizpaliek. Esmu lepna, ka varu «Gaudeamus» saukt par mūsu kori,» saka RTU Studentu kluba direktore Asja Visocka.

«Gaudeamus» svētdien, 13. jūlijā, piedalījās čempionu koncertā, bet tagad, līdz pat augusta beigām, korim ir atvaļinājums. «Vīri pelnījuši atpūtu,» saka diriģents, stāstot, ka jaunā koncertsezona korim sāksies sparīgi — vispirms 6. septembrī kultūras projektā «Baltā nakts» būs koncerts Kalnciema kvartālā, bet pēc tam — 19. un 20. septembrī — Luksemburgā un Beļģijā.  

Kopumā Latvija Pasaules koru olimpiādē, kas no 9. līdz 19. jūlijam notiek Rīgā, kļuvusi par līderi iegūto medaļu skaita ziņā. Latvijas kori saņēmuši 33 dažāda kaluma medaļas. Līdztekus «Gaudeamus» čempionu titulu viendabīgo jauniešu koru konkurencē izcīnījis E. Melngaiļa Liepājas Mūzikas vidusskolas meiteņu koris.

8. Pasaules koru olimpiādē piedalās 460 kori, kuros ir 27 000 dziedātāju. Olimpiādes dalībnieki Latvijā viesojas no 73 valstīm, kas atrodas piecos kontinentos. Olimpiādes mērķis ir apvienot korus draudzīgā sacensībā un apliecināt kopā dziedāšanas nozīmīgumu. Pasaules koru olimpiādes tiek rīkotas kopš 2000. gada un notiek reizi divos gados.

RTU Komunikācijas nodaļa

  

Šajā saitē varat iepazīties ar PILNIEM PASAULES KORU OLIMPIĀDES 2014 rezultātiem:

VISI REZULTĀTI

PASAULES KORU OLIMPIĀDE 2014: REZULTĀTU STATISTIKA

FOTOGALERIJA

© Gaudeamus, 2004-2009 / izstrāde "DEEM", dizains "Mūsu darbnīca" IK