Grupa Pērkons un koris Gaudeamus Baltajā naktī uzstājās Kalnciema kvartālā - 6. septembrī
2014-09-15 15:52:48

Mūsdienu kultūras forums "Baltā nakts 2014" Rīgā šogad notiks naktī no 6. uz 7. septembri. Šis būs 9. gads kopš Rīgā ik septembri notiek mūsdienu urbānajai kultūrai veltītais forums - viena nakts gadā, kad pilsētnieki un pilsētas viesi tiek aicināti izjust radoša nomoda stāvokli, kas maina iesīkstējušus priekšstatus par apkārtējo vidi un kultūras dzīvi tajā, portālu "Delfi" informē kultūras foruma rīkotāji.

Šogad "Baltās nakts" programmu veidos ap 50 Latvijas un starptautisku mākslinieku dažādu žanru kultūras un mākslas projekti. Visi "Baltās nakts" pasākumi apmeklētājiem ir pieejami bez maksas un notiek dažādās Rīgas vietās. Šogad aktīvākie Rīgas punkti būs Spīķeru kvartāls Maskavas forštatē, Vecrīga, Vērmaņdārza apkārtne un citas vietas Rīgas centrā, Daugavgrīvas cietoksnis, Imantas kultūras centrs, kā arī Āgenskalna un Torņkalna apkaimes, Kalnciema kvartāls Pārdaugavā, Teika un Sarkandaugava – Daugavas labajā krastā.

"Baltā nakts" šogad iedvesmu smēlusies no pasaules kino klasikas bestsellera - 1902. gadā Francijā uzņemtās zinātniskās fantastikas filmas "Ceļojums uz Mēnesi" (Le Voyage Dans La Lune, režisors Žoržs Meljess). Toreiz šī melnbaltā filma spēja uzburt neticamo - spilgtas ainas par cilvēku ceļojumu uz mēnesi, tā uzsverot cilvēka meklējumu un radošu atklājumu alkas. Vienlaikus filma neapšaubāmi kļuva par sava laikmeta vadošo stila noteicēju, jo īpaši jaunajos mākslas un dizaina virzienos – art deco un futūrismā. Filmas atpazīstamais vizuālais tēls – raķetes savainota mēness seja šogad kļūs par "Baltās nakts" simbolu, aicinot ikvienu paplašināt iztēles robežas un doties radošu meklējumu ceļojumā vienas nakts garumā.

"Baltā nakts" Rīgā notiks devīto gadu pēc kārtas un tā ir daļa no starptautiska projekta "Eiropas Baltās naktis", ko aizsākušas piecas Eiropas galvaspilsētas – Brisele, Madride, Parīze, Rīga un Roma. "Balto nakšu" stafeti Eiropā pārņēmušas arī Amsterdama, Bukareste, Portu un Valeta, bet citviet pasaulē tām pievienojušās Toronto, Tokija, Monreāla un citas pilsētas.

2014. gada 6. septembrī Kalnciema kvartālā Baltajā naktī no 20:00 līdz 00:00 RTU vīru koris Gaudeamus un leģendārā grupa Pērkons vienosies komponista Jura Kulakova apcerīgi pacilājoši skaļās kantātes “Mīlestībā viļņo krūts” brīvdabas atskaņojumā. 

Kantātē iekļautas divdesmit gan agrāk radītas, gan arī no jauna komponētas dziesmas ar komponista garam tik tuvā Eduarda Veidenbauma dzeju. Skaņdarbs savu pasaules pirmatskaņojumu piedzīvoja 2008. gadā Latvijas deviņdesmitgadē Rīgā un līdz šim publiski atskaņots tikai trīs reizes. Kā atzīst autors Juris Kulakovs: „Izjūtu garīgu radniecību ar Eduardu Veidenbaumu. Apbrīnojami, ka šīs dzejas joprojām ir aktuālas un skan mūsdienīgi.”

Atskaņojumā piedalīsies grupa Pērkons – Juris Kulakovs, Ieva Akurātere, Raimonds Bartašēvics, Juris un Leons Sējāni, Ikars Ruņģis, kā arī vīru koris Gaudeamus. Diriģents Ivars Cinkuss.

Pasākuma programma: 

20:00 – 20:35 RTU vīru koris Gaudeamus un grupa Pērkons “Mīlestībā viļņo krūts” I daļa

20:35 – 21:00 DJ Uldis Rudaks

21:00 – 21:35 RTU vīru koris Gaudeamus un grupa Pērkons “Mīlestībā viļņo krūts” II daļa

21:35 – 22:00 DJ Uldis Rudaks

22:00 – 22:35 RTU vīru koris Gaudeamus un grupa Pērkons “Mīlestībā viļņo krūts” I daļa

22:35 – 23:00 DJ Uldis Rudaks

23:00 – 23:35 RTU vīru koris Gaudeamus un grupa Pērkons “Mīlestībā viļņo krūts” II daļa

23:35 – 00:00 DJ Uldis Rudaks

Pasākuma laikā darbosies dažādas brīvdabas kafejnīcas. Ieeja bez maksas. 

Pasākums notiek ar Rīgas domes atbalstu.

PAR BALTO NAKTI UN TĀS PROGRAMMU VAIRĀK ŠEIT

FOTOGALERIJA

VIDEO NO KONCERTA

© Gaudeamus, 2004-2009 / izstrāde "DEEM", dizains "Mūsu darbnīca" IK