GAUDEAMUS ar dabas skaņām atklāj jaunu koncertu norises vietu
2019-06-04 10:54:55

Ar  koncertu “GAUDEAMUS Latvijai un dabai” 31. maijā, plkst. 22.00 koris sniegs pirmo koncertu neparastā norises vietā – SŪKŅU STACIJĀ, Maskavas ielā 196, kas bijušajā Rīgas tvaika ūdenssūkņu stacijā izveidota kā telpa radošu ieceru realizēšanai.

RTU vīru koris „Gaudeamus” Ivara Cinkusa vadībā, laikā līdz 2020. gada pavasarim, kad koris atzīmēs savu 60. dzimšanas dienu, iecerējis piecu konceptuālu koncertu ciklu „GAUDEAMUS Latvijai un…”, kuru var uzskatīt par 20. un 21. gadsimta latviešu vīru koru mūzikas augstāko virsotņu apkopojumu, kā arī iespēju papildināt mūzikas nošu plauktus ar jaunām, īpaši pasūtinātām kompozīcijām. Cikls aptver plašu mūzikas spektru, korim sadarbojoties ar dažādu žanru Latvijas mūziķiem. Cikla idejiskā iecere sakņojas Annas Brigaderes triloģijā „Dievs. Daba. Darbs”, šo papildinot ar “Daili” un “Drosmi”. Līdz šim izskanējušas divas programmas – 2017. gada pavasarī Rīgas Domā “Dievam” un tā paša gada rudenī vecās lidostas „Spilve” ēkā “Dailei”, kuras režisors bija Uģis Brikmanis.

Programma “Latvijai un dabai” veidota kā liriski filozofiskas refleksijas par dažādo dabas izpausmju fenomeniem. Kora klasiski dziedātās dažādu laikmetu latviešu komponistu dziesmas par dabu visa koncerta laikā mijiedarbosies ar oriģināli radītiem audio, gaismas, video un vokāliem skaņu laukiem.

Skaņu pētnieks un dabas skaņu dokumentētājs Maksims Šenteļevs veidos oriģinālu skaņu lauku, kas būs gan kā saistviela starp dziesmām, gan arī to papildinājums reālā laikā. Zanes Šmites vokālās improvizācijas iezīmēs četru dažādo gada laiku krāsas. Scenogrāfiju veidos gan Egila Kupča gaismu spēles, gan video projekcijas telpā un uz dziedātājiem, tādējādi tos iegremdējot dažādās dabas stihijās. Koncerta īpašais viesis pianists Raimonds Petrauskis izpildīs savu parafrāzi par Nika Gothama korim veltītās dziesmas „Dažreiz tik skaisti suņi rej” tēmām, kurām koris pievienosies ar komponista oriģinālo materiālu.

Koncerta dalībnieki un partneri:
RTU vīru koris “Gaudeamus”;
Ivars Cinkuss, diriģents / balss;
Maksims Šenteļevs, elektroniskais skaņu lauks;
Zane Šmite, balss;
Raimonds Petrauskis, klavieres;
Egils Kupčs, gaisma / video; 
Tālis Timrots, skaņa

Projektu atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un RTU Kultūras centrs.

Biļešu iepriekšpārdošana „Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv un pirms koncerta norises vietā. 

SEKOJIET MUMS UN DALIETIES 

SŪKŅU STACIJA ANNO 1863 - jaunas pasākumu telpas dažādu radošu ieceru realizēšanai Rīgā, Maskavas ielā 196.

Sabiedriskais transports 3., 7., 9. tramvajs - pietura "Lido"
© Gaudeamus, 2004-2009 / izstrāde "DEEM", dizains "Mūsu darbnīca" IK