PAGĀNU GADAGRĀMATA etnofestivālā "SVIESTS" Valmiermuižā
2019-06-20 08:58:24

Sestdien, 15.jūnijā, plkst. 23:00, Valmiermuižā, etnofestivālā SVIESTS.

„Pagānu gadagrāmata”  ir suģestējošs tautas mūzikas un tās atspulga mūsdienās sakausējums, vienota un aizraujoša svīta. Cikls veidots nosacītās 5 daļās –  Atkusnis, Pavasaris, Vasara, Rudens un Ziema, kurās vīru kora un solistu atskaņotās dziesmas saistītas ar konkrētu gada laiku ritu.

“Tās ir gadalaiku nomaiņas ārpus pilsētas – tur, kur mēs parasti vairs neesam – pie upes, kas tek dienu un nakti, pie jūras, kas dzīvo savu dzīvi neatkarīgi no mums, pļavās, kuras zied savvaļā ar saviem putniem un mežos, kuros slēpjas zvēri. Šīs dziesmas ir domātas pilsētas cilvēka iekšējam “Es” kā vesela gada retrospekcija – tur, kur parasti mēs neesam”.

/Uģis Prauliņš/

 

 

 

 

Komponista Uģa Prauliņa unikālais tautas mūzikas cikls „Pagānu gadagrāmata”, kas radīts un ieskaņots jau 1998. gadā, savu „dzīvo” atskaņojumu aranžējumā vīru korim, solistēm un instrumentālai grupai pirmo reizi piedzīvoja tikai 2015. gada pavasarī. Kopš tā laika uzvedums ir piedzīvojusi vairākas izrādes Rīgā, Liepājā, citviet Latvijā, kā arī divas izrādes Melburnā (Austrālija).

Īpaši etnofestivālam SVIESTS 2019 Pagānu Gadagrāmatas ciklam mūsdienu videomāksliniece Katrīna Neiburga veidos uzveduma videomākslu, kuru vienīgo reizi būs iespēja noskatīties festivāla laikā.


PAGĀNU GADAGRĀMATA

Komponists: Uģis Prauliņš

RTU vīru koris GAUDEAMUS un

Pagānu gadagrāmatas etno roka grupa:

Uģis Prauliņš – taustiņi, stabules

Andris Sējāns – taustiņi, stabules

Reinis Sējāns – perkusijas

Latvīte Cirse – kokles

Māris Muktupāvels – dūdas, kokles, stabules

Leons Sējāns – elektriskā ģitāra

Ilze Grunte – akustiskā ģitāra

Andris Grunte – bass

Ivars Cinkuss – perkusijas, stabule, balss

© Gaudeamus, 2004-2009 / izstrāde "DEEM", dizains "Mūsu darbnīca" IK