Piektā „Kulakova nakts” 2019 Ikšķilē.
2019-07-17 09:11:56

Turpinot 2015.gadā aizsāktās tradīcijas, arī šogad notiks “Kulakova nakts”, un par mājvietu festivālam, kas norisināsies 5.jūlijā, izvēlēta viesmīlīgā Ikšķiles estrāde. Festivālā piedalīsies grupas “Pērkons”, “Menuets”, Rihards Saule & Co, “Rīgas Modes” , “Trīs Latvijas tenori” (Nauris Puntulis, Guntars Ruņģis un Miervaldis Jenčs), RTU vīru koris "Gaudeamus" (diriģents Ivars Cinkuss), Pūtēju orķestris "Horizonts" (diriģents Tomass Kokamegi), UFO un estrādes apvienība "Kaija", Jānis Bērziņš (soloģitāra), Ieva Parša (mecosoprāns), Varis Siliņš un Liepājas kamerorķestris, Rusted Wheel u.c.  Vinila diskotēka līdz rīta gaismai Dj Uldis Rudaks & Dj Dambis.

Atgādināsim, ka iepriekšējos gados festivāls norisinājās gan Ogres estrādē, gan Liepājā, gan Jura Kulakova dzimtajos Līvānos, gan Vidzemes koncertzālē “Cēsis”.

Protams, kā allaž, galvenā loma “Kulakova naktī” paliek „Pērkonam”! Juris Kulakovs „Pērkona” daļā iekļāvis visus grupas hītus: „Zaļā dziesma”, „Slidotava”, „Labu vakar”, „Dziesma par sapumpuroto zaru”, „Gandrīz tautasdziesma”, „Balāde par gulbi”, „Mana dienišķā dziesma”, u.c. Šajā naktī kopā ar „Pērkonu” uzstāsies arī dziedātājs Nauris Puntulis.

“Manuprāt, “Kulakova nakts” iespējas ir īpaši bagātas un neizsmeļamas, jo reti kurš komponists pat visā plašajā pasaulē ir aptvēris savā daiļradē tik plašu kompozicionālu dažādību kā Juris Kulakovs. Rokmūzika, grandiozas kantātes, aktuālu tēmu kamermūzikas cikli, emocionālas muzikālās izrādes, mūzika pūšamo instrumentu orķestrim, izcilas kora dziesmas – tas viss būs dzirdams un redzams nākamajās “Kulakova naktīs”, iepriecinot jau četru paaudžu mūzikas mīļotāju sirdis, saka dziedātāja Ieva Akuratere, savukārt muzikoloģe Daiga Mazvērsīte atgādina – Latvijā grupai “Pērkons” ir nepārvērtējama nozīme. “Gari mati, tik dabiska un brīva uzstāšanās maniere un tik agresīvs, nepastarpināts un dumpīgi skaļš rokenrols ar nemitīgu sprādzienu, dūmu un pirotehnisku brīnumu pavadībā kā nevienam. Un pats galvenais – “Pērkons” ir grupa ar tik konsekventu tekstu izvēli – tik nepārprotams un atklāts jaunības maksimālisms.”

Atgādināsim, ka “Pērkons”, iespējams, ir vistitulētākā grupa Latvijā: tajā muzicē divi Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieki – Ieva Akuratere (viņa saņēmusi arī Draudzīgā Aicinājuma medaļu), un Juris Kulakovs, kurš ir arī Līvānu goda pilsonis; trīs Jūrmalas goda pilsoņi, bet visi mūziķi ir apbalvoti ar Barikāžu piemiņas medaļām

Pirmās biļetes "Biļešu paradīzes" kasēs par īpašu cenu 10.00 eur, vēlāk 12 eiro, pasākuma dienā 15.00

Aicinām biļetes iegādāties laicīgi, tas ir lētāk un izdevīgāk. Vairāk informācijas +371 29131458

Pasākuma laikā darbosies bārs, būs pieejams alus, atspirdzinoši dzērieni, vasarīgi kokteiļi un uzkodas.

© Gaudeamus, 2004-2009 / izstrāde "DEEM", dizains "Mūsu darbnīca" IK