RTU vīru koris “GAUDEAMUS” Lāčplēša dienā ar koncertu “LATVIJAI UN DROSMEI” godinās latvju brīvības cīnītājus
2019-11-15 11:09:03

RTU vīru koris „Gaudeamus” 11. novembrī, plkst. 19.00, Rīgas Tehniskās universitātes Lielajā aulā, Kaļķu ielā 1, Rīgā sniegs koncertu “LATVIJAI UN DROSMEI”, godinot latvju brīvības cīnītājus.

RTU vīru koris „Gaudeamus” Ivara Cinkusa vadībā, laikā no 2017. gada pavasara līdz 2020. gada pavasarim, kad koris atzīmēs savu 60. dzimšanas dienu, iecerējis piecu konceptuālu koncertu ciklu „GAUDEAMUS Latvijai un…”. To var uzskatīt par 20. un 21. gadsimta latviešu vīru koru mūzikas augstāko virsotņu apkopojumu, kā arī iespēju papildināt mūzikas nošu plauktus ar jaunām īpaši pasūtinātām kompozīcijām. Cikls aptver plašu mūzikas spektru, korim sadarbojoties ar dažādu žanru Latvijas mūziķiem. Cikla idejiskā iecere sakņojas Annas Brigaderes triloģijā „Dievs. Daba. Darbs”, šo papildinot ar “Daili” un “Drosmi”. Līdz šim izskanējušas trīs programmas – 2017. gada pavasarī Rīgas Domā “Dievam” un tā paša gada rudenī vecās lidostas „Spilve” ēkā “Dailei”, kuras režisors bija Uģis Brikmanis. Šī gada pavasarī vecajā Rīgas ūdens sūkņu stacijā izskanēja trešā programma ”Dabai”.
         Programmas “Latvijai un Drosmei” emocijas un vēstījums balstīti pārliecībā, ka tie latvju puikiņas tieši pirms 100 gadiem ar savu neiedomājamo drosmi un vēl dažbrīd bērnišķīgu nepieredzi, karojot ar vāciešiem, krieviem un vietējo komunistu anarhiju, izdarīja to, lai mēs stāvētu tādā Latvijā, kāda tā mums ir. Programmas muzikālais centrs ir Uģa Prauliņa kantāte „Piesaukšana” ar izcilā latvju mākslinieka, dzejnieka Jāņa Jaunsudrabiņa eseju „Piemini Latviju” un Mārtiņa Brauna mūzikā ietērpto Uģa Brikmaņa pēdējo īsziņu/dzejoli - dziesmu „Tavā laikā”.
Izvēlētā koncerta vieta – RTU Lielā aula un blakus telpas Daugavmalā, sasaucas ar notikumiem pirms 100 gadiem, kas ir koncerta koncepcijas pamatā.

Koncerta dalībnieki:

POSTFOLKLORAS GRUPA “ILĢI”

KOMPONISTS UĢIS PRAULIŅŠ

KOMPONISTS MĀRTIŅŠ BRAUNS

TRIO “ŠMITE KĀRKLE CINKUSS“ 

RTU VĪRU KORIS “GAUDEAMUS”

RTU JAUKTAIS KORIS “VIVERE”

JAUKTAIS KORIS “CANTUS FORTIS”

REŽISORE DACE MICĀNE ZĀLĪTE 

MĀKSLINIECISKAIS VADĪTĀJS IVARS CINKUSS

PROGRAMMĀ UĢA PRAULIŅA KANTĀTE „PIESAUKŠANA”, FRAGMENTI NO MĀRTIŅA  BRAUNA POĒMAS „DAUGAVA”, MĀRTIŅA BRAUNA „TAVĀ  LAIKĀ” UN LATVIEŠU TAUTAS MŪZIKA. 

Projektu atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un RTU Kultūras centrs.

© Gaudeamus, 2004-2009 / izstrāde "DEEM", dizains "Mūsu darbnīca" IK