IVARS CINKUSS (1969)

Ivars

Diriģēšanas pamatus apguvis pie Kriša Deķa un Jura Kokara Emīla Dārziņa mūzikas skolas kora klasē, kuru absolvē 1987. gadā. Seko studijas Latvijas Mūzikas akadēmijā prof. Edgara Račevska diriģēšanas klasē, kuras beidzot 1992. gadā tiek iegūts kārotais Bakalaura grāds kordiriģēšanā. Tālāk seko muzikaloģijas, mūzikas vēstures un diriģēšanas studijas Vestminsteras kora koledžā ( Westminster Choir College ), Prinstonā, ASV, kur diriģēšanas pieredze tiek papildināta prof. Džozefa Flammerfelta ( Joseph Flummerfelt ) virsvadībā. 1995. gadā, augstskolu beidzot, iegūts Mūzikas maģistra grāds.

Studiju laikā ASV I. Cinkuss ir strādājis arī kā dziedātājs Čikāgas simfoniskajā un Vestminsteras Simfoniskajā korī, kā arī senās mūzikas ansamblī His Majesties' Clerkes Čikāgā. Ar šiem kolektīviem uzkrāta muzikālā pieredze muzicējot daudzu pasaules vadošo diriģentu vadībā. Citu starpā minami Kurts Mazurs ( Masur ), Klaudio Abado ( Abbado ), Džeims Levains ( Levin ), Volfgangs Savališs (Sawallisch), Daniels Berenboims (Barenboim) un Pols Hiliers ( Hilliar ).

Laikā no 1997. –1999. gadam I. Cinkuss ir bijis pasniedzējs Starptautiskajā senās mūzikas vasaras skolā Ēdolē. No 1998.- 2004. gadam strādājis par Latvijas radio kora mākslinieku un senās mūzikas programmu veidotāju.
No 1996. līdz 1998. vadījis Rīgas Doma zēnu kori, bet no 1995.-1998. gadam bijis Vokālās nodaļas vadītājs Rīgas Doma kora skolā.

Šobrīd Ivars Cinkuss ir Rīgas Tehniskās universitātes vīru kora Gaudeamus, kā arī kamerkora Ventspils un SIA Statoil jauktā kora Cantus Fortis dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs. Līdzās tiešajiem diriģēšanas pienākumiem I. Cinkuss ir arī Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģents, Ventspils pilsētas un rajona koru un Rīgas vīru koru virsdiriģents.
I. Cinkuss ir arī aicināts lektors dažādos semināros vokālās fonētikas, kora literatūras un stilistikas jautājumos Latvijā, kā arī uzstājies vairākos semināros Anglijā, Zviedrijā, ASV, Kanādā, Vācijā un Dānijā runādams par latviešu koru kultūras vēsturi un tās vietu jaunajā Eiropas ģeopolitiskajā situācijā.

I. Cinkuss ir pazīstams senās mūzikas entuziasts. Tiek veidotas programmas ar tādiem pazīstamiem koriem un ansambļiem kā Latvijas Radio koris, Collegium Musicum Rīga un Ludus . Kā viesdiriģents sadarbojies arī ar Valsts Akadēmisko kori Latvija, Liepājas simfonisko orķestri un Latvijas filharmonijas kamerorķestri.
Darbības laikā Latvijas radio korī I. Cinkusa vadībā Latvijas radio fondi ir papildināti ar aptuveni piecpadsmit dažādām senās mūzikas programmām.

Diriģenta darbība ir saistīta arī ar solo dziedāšanu, izpildot baritona solo partijas pārsvarā baroka laikmeta skaņdarbos. Šis I. Cinkusu ir saistījis ar Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas simfonisko orķestri, Rīgas kamermūziķiem, Latvijas filharmonijas kamerorķestri.

Starp iepriekšējās koncertsezonas nozīmīgākajām diriģenta interpretācijām ir minamas Georga Fridriha Hendeļa Mesija, Maijas Einfeldes Un Dievs nožāvēs visas asaras… pirmatskaņojums, Uģa Prauliņa Venus et Amor pirmatskaņojums, Henrija Persela opera Didona un Enejs, Volfganga Amadeja Mocarta Rekviems , Johana Sebastiana Baha Magnifikāts un Lielā mesa si minorā . Kā arī Arvo Pērta Jāņa passija .

I. Cinkusa darbība ir cieši saistīta arī ar muzikālo teātri. Ir nospēlētas septiņas dažādas lomas, tai skaitā četras galvenās pie režisoriem Daces Micānes Zālītes, Ketijas Boidas (Skotija), Dž. Dž. Džilindžera un Baņutas Rubesas, kuras vadībā diriģents debitēja dramatiskajā teātra lomā izrādē Glābšanās no Trojas izrādītu Liepājas Karostas jūrmalā.
Par savu radošo darbību 2005. gadā, I. Cinkuss apbalvots ar Latvijas Kultūras ministrijas un Rīgas domes Gada balvām.

RIHARDS  RUDZĪTIS (1973)

Muzikālo izglītību ieguvis Rīgā, Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Kā diriģents, dziedātājs un dažādu mūzikas instrumentu izpildītājs piedalījies visdažādākajos muzikālajos projektos daudzās pasaules valstīs: ASV, Kanādā, Austrālijā, Japānā, Ķīnā, Izraēlā, Krievijā, kā arī gandrīz visās Eiropas valstīs. Lūk daži no tiem: kā solists piedalījies mūzikla „Les Miserables” iestudējumā Rīgā, sniedzis meistarklases kora dziedāšanā Marseļā, bijis starptautiskas žūrijas komisijas loceklis starptautiskā koru konkursā Minskā,  ir bijis virsdiriģents Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētkos Viļņā, dziedājis basa solopartiju Dž.Verdi Rekviēma atskaņojumā Tulonā, piedalījies rokoperas „Indriķa hronika”, teātra izrādes „Mērnieku laiki”, kā arī dažādos baroka operu iestudējumos.      

Kopš 1996.gada ir RTU vīru kora „Gaudeamus” diriģents.

2011.gadā dibinājis Jaunmārupes jauniešu jaukto kori UNIVERSUM.

Vēl šobrīd strādā ar jaukto kori „Grindex” un paralēli muzikālajiem projektiem ir mūzikas pasniedzējs Jaunmārupes sākumskolā.

JĀNIS UNGURS (1970)

Jānis Ungurs muzikālo izglītību ir ieguvis Emīla Dārziņa speciālajā mūzikas vidusskolā un Latvijas Mūzikas akadēmijā prof. Jāņa Dūmiņa diriģēšanas klasē, iegūstot bakalaura grādu kordiriģēšanā 1992. gadā. Kopš 1977. gada līdz pat šai dienai J.Ungurs ir Rīgas Doma zēnu kora (kādreizējais Emīla Dārziņa speciālās mūzikas vidusskolas zēnu koris) dziedātājs. Kā solists J.Ungurs ir piedalījies B.Britena bērnu operas „Spēlēsim operu  „Mazais skursteņslauķis”” uzvedumā Latvijas Nacionālā Operā .

Pirmo praktisko pieredzi vidusskolas laikā kā dziedātājs korī  J.Ungurs ieguva vīru korī „Dziedonis” Imanta Kokara vadībā, vēlāk kļūstot par šī kora diriģentu. Studiju laikā J.Ungurs bija Vandzenes Kultūras nama jauktā kora mākslinieciskais vadītājs.

Kā dziedātājs J.Ungurs ir sadarbojies ar daudziem vadošajiem Latvijas kolektīviem un diriģentiem, kā arī piedalījies vairākos starptautiskos projektos – starptautiskā korī  „Baltic Sea Voices”  Zviedrijā un jauniešu festivāla korī „Bayreuth Festspiele” Vācijā. 

Papildus muzikālai izglītībai J.Ungurs 2006. gadā ir ieguvis Tiesību zinātņu Maģistra grādu un ikdienā vada Juridisko departamentu Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijā.

Šobrīd J.Ungurs ir arī Rīgas kamerkora „Ave Sol” dziedātājs un Lielvārdes kultūras nama jauktā kora „Lāčplēsis” diriģents.

 

 

 

 

 

 

 

© Gaudeamus, 2004-2009 / izstrāde "DEEM", dizains "Mūsu darbnīca" IK